Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.
Dr Katarzyn Danys jest odpowiedzialna za dokumentację i analizę naczyń ceramicznych z Marei. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na ceramice z Doliny Nilu oraz jej znaczenia dla ekonomii i handlu w okresach późnoantycznym, średniowiecznym oraz po średniowieczny. Uczestniczyła w wielu projektach archeologicznych w Egipcie i Sudanie od 2007 r., a od 2018 r. jest członkiem misji pracującej w Marei.
Dr Julia Burdajewicz jest odpowiedzialna za konserwację, ikonograficzną interpretację i studia archeometryczne nad fragmentami malowideł ściennych odkrytych w Dolnym Kościele w Marei. Jej głównym polem badawczym są rzymskie i późnoantyczne malowidła ścienne, a w szczególności, ich techniki wykonania i poszczególne warsztaty rzemieślnicze. Prowadziła badania i prace konserwacyjne na malowidłach i mozaikach z Libanu, Jordanii, Włoch, a także z Gruzji i Armenii.
Dawid F. Wieczorek (MA) jest archeologiem terenowym. Specjalizuje się archeologii osadniczej i badaniach nad technikami kamieniarskimi w starożytnym Egipcie. Pracuje w Egipcie od 2006 r. badał stanowiska z różnych okresów historycznych w Deir el-Bahari, Marea i Gebelein.
Dr Mariusz Gwiazda jest odpowiedzialny za kierowanie pracami archeologicznymi w różnych częściach Marei. Specjalizuje się w archeologii grecko-rzymskiej na Bliskim Wschodzie. Jego obecne badania koncentrują się na architekturze mieszkalne, produkcji rzemieślniczej oraz na sztuce sepulkralnej. Jest członkiem Marea Archaeological Project od 2014 r., poza tym pracował na wielu innych stanowiskach w Egipcie, Libanie i Turcji.
Arkadiusz Panic zajmował się arabskim monetami odkrytymi we wczesnośredniowiecznych skarbach ze Śląska oraz historią Sycylii w czasach panowania muzułmańskiego. Był członkiem projektu badawczego poświęconego XV w. brakteatów z polskich kolekcji, pomagając w przygotowaniu wczesnośredniowiecznego osadnictwa. Jest też zaangażowany w badania na Sycylii prowadzone przez Martina Carvera Uniwersytetu w Jorku i poświęcone normańskiemu kościołowi i cmentarzysku w Altavilla Milicia.
Aleksandra Pawlikowska-Gwiazda jest archeologiem i doktorantką, interesuje się głównie wczesnochrześcijańskim Egiptem i późnoantycznym Bliskim Wschodem. Od początku swojej kariery naukowej aktywnie bierze udział w wykopaliskach w Polsce, Włoszech, Libanie, Egipcie i na Cyprze. W Marei pracuje od 2014 r. Poza działalnością terenową, pracuje obecnie nad doktoratem poświęconym wczesnemu monastycyzmowi w Egipcie.
Andrzej Bruno Kutiak w Marei jest odpowiedzialny za dokumentację struktur budowlanych, poczynając od detali architektonicznych i kończąc na mapowaniu kładu urbanistycznego. Od 2010 r. uczestniczy w pracach terenowych w Marei, gdzie wniósł wkład do badań nad architekturą sakralną i mieszkalną. Na Bliskim Wschodzie współpracował z archeologami w Egipcie i Libanie. Na polu studiów nad archeologią budynków koncentruje się na architekturze mieszkalne, zarówno starożytnej i współczesnej.